اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَديثِ کِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِيَ..... ( آيه 23 - سوره زمر )

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم:
سه شنبه ۲۶ دى ۱۳۹۶
0 نظر
603 بازدید
 
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم:

ریالی از بودجه قرآنی محقق نشده است

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه ریالی از بودجه قرآنی کشور محقق نشده است از کاهش ۶۰درصدی اعتبارات قرآنی کشور در بودجه سال ۹۷ انتقاد کرد.

مهدی قره‌شیخلو، در حاشیه بازدید از مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن مؤسسه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در روستاهای دهستان خیر شهرستان قرآنی استهبان اظهار داشت: در این سفر از  مرکز اصلی و شعبه‌های این مؤسسه بزرگ قرآنی بازدید شد و فعالیت‌های خوب مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان، نشان می‌دهد ظرفیت‌های قرآنی مناسبی در بخش مردمی وجود دارد و باید زمینه توسعه بیشتر آن را فراهم کرد.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور بیان کرد:  امروز مردم با کمترین امکانات کارهای بزرگی انجام می‌دهند که مسئولان را باید بیدارتر کند و توجه بیشتری در حمایت از این حرکت‌های خودجوش داشته و در راستای برطرف کردن مسائل و مشکلات آنان بیشتر تلاش کنند.

قره‌شیخلو با اشاره به اینکه باید مسئولان ارشد کشور و دولت، توجه ویژه در حمایت‌ از برنامه‌های قرآنی داشته باشند، افزود: مشکلات کشور را می‌دانیم و زیاده‌خواه نیستیم و انتظارما از دولت و مجلس این است با بودجه‌های قرآنی همانند بخش‌های دیگر رفتار شود.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور تصریح کرد: در سال 96 بودجه‌ای که برای شورای توسعه در راستای فعالیت‌های قرآنی تعریف شده بود، 100 میلیارد تومان است  و این در حالی است که با توجه به اینکه دو ماه تا پایان سال بیشتر نداریم، یک ریال از آن پرداخت نشده است.

رئیس سازمان دارالقرآن بیان کرد: برای سال 97 این بودجه به 40 میلیارد تومان تبدیل شده که با کاهش 60درصدی روبه‌رو هستیم که امیدواریم نمایندگان مجلس و کمیسیون تلفیق آن را اصلاح کنند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم فضای کشور قرآنی شود باید سرمایه‌گذاری کنیم و بودجه‌های قرآنی را متناسب با نیازهایی که در کشور داریم افزایش داده و این بودجه‌ها را پرداخت کنیم.

قره‌شیخلو با تأکید بر اینکه نباید اعتبارات را آخر سال تزریق کرد و فشار در هزینه‌کرد آن شود، افزود: با این روش بودجه حیف‌ومیل شده و از بین می‌رود، امروز هم کیفیت و هم کمیت بودجه و نحوه پرداخت آن مهم است که هر دو را با مشکل روبرو هستیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه بودجه قرآنی کشور به دو صورت دستگاهی و شورای توسعه فرهنگ قرآنی است بیان کرد: خوشبختانه در این بخش با افزایش روبه‌رو بودیم، به‌طوری که بودجه سازمان دارالقرآن از 11 میلیارد تومان بوده به 13 میلیارد تومان افزایش یافته است، همچنین بودجه قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از 30 میلیارد به 40 میلیارد تومان رسیده است ولی بودجه  شورای توسعه کاهش یافته است.

رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه کل بودجه قرآنی کشور امسال 320 میلیارد تومان است و مشخص نیست چه‌اندازه محقق شود خاطرنشان کرد: امروز 11 هزار تشکل قرآنی مردمی در کشور داریم و باید بودجه‌های قرآنی نیز افزایش یابد.

 رئیس سازمان دارالقرآن کشور به‌همراه حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس از مدرسه شبانه‌روزی حفظ تخصصی قرآن در روستای لای‌خرمی، مرکز مدیریت بیت‌الاحزان در روستای ماهفرخان، مدرسه علمیه امام صادق(ع) و مدرسه شبانه‌روزی حفظ تخصصی قرآن در روستای قرآنی محمدآباد بازدید و با قرآن آموزان و طلابی که از استان‌های مختلف کشور و کشور عراق برای حفظ قرآن به دهستان خیر در شهرستان استهبان آمده‌اند دیدار و گفت‌وگو کرد.

همچنین مهدی قره‌شیخلو با کارکنان و مسئولان شعب  مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در استان فارس نشستی صمیمانه برگزار کرد و در این دیدار حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان به معرفی این مؤسسه و فعالیت‌های قرآنی آن در 14 استان کشور پرداخت.

منبع:تسنیم

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر