• کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان: از برگزاری «کلاس سبک زندگی اسلامی» در همدان خبر داد.
  •  كارشناس امور قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان، از برگزاری کلاس «سبک زندگی اسلامی» در همدان، خبر داد.

  •  كارشناس امور قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان، از آغاز ثبت نام کلاسهای متنوع قرآنی در مراکز قرآنی مردمی همدان، خبر داد.

  •  كارشناس امور قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان، از آغاز ثبت نام کلاسهای متنوع قرآنی در مراکز قرآنی مردمی همدان، خبر داد.

  •   پیامبر اسلام (ص): بهترین شما کسیست که قرآن را بیاموزد و آموزش دهد.

  • امام علی(ع): آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

     

  • امام صادق (ع):هر کس به شایستگی در حق خانواده اش نیکی کند، عمرش طولانی میشود.

     

اداره امور قرآني اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان

ثبت درخواست تاسیس موسسه فرهنگی قرآن و عترت
سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
342 بازدید

بر اساس مصوبه جلسات بیست و سوم مورخ 93/4/7، بیست و چهارم مورخ 93/8/2 و بیست و پنجم مورخ 93/12/2 شوراي توسعه فرهنگ قرآني همچنين ابلاغ آئين نامه مربوطه به شماره دش/18905/93 مورخ 1393/12/24 از سوي رئيس محترم شوراي توسعه فرهنگ قرآني و به منظور ايجاد ساز وكار لازم براي هماهنگي دستگاه ها در اجراي ضوابط و مقررات تأسيس مؤسسات فرهنگي قرآن و عترت عليهم السلام و حسن تعامل، هماهنگي و هم افزائي در انجام وظايف مصرّح و قانوني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان تبليغات اسلامي و اتخاذ روشهاي مطلوب در عرصه ساماندهي مشاركتهاي مردمي و صدور مجوز و نظارت بر فعاليت هاي آنها، هيأت رسيدگي به امور مؤسسات فرهنگي قرآن و عترت عليهم السلام كشور تشكيل شده است.

 

* وظایف و اختیارات هیأت
ماده 1 آیین نامه:
کلیه وظایف و اختیارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت و تعیین ضوابط و نحوه حمایت از این مؤسسات به این هیأت واگذار می شود.

*ترکیب هیأت
ماده 2 آیین نامه:
1- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (رئیس هیأت)
2- بالاترین مقام مسئول فعالیت های قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی (نایب رئیس)
3- دو نفر از مدیران یا کارشناسان امور مؤسسات قرآن و عترت ( یک نفر از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک نفر از سازمان تبلیغات اسلامی)
4- دو نفر نماینده از اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن وعترت کشور
5- دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی یا نماینده تام الاختیار وی
6- یک نفر نماینده مشترک مراکز مدیریت حوزه های علمیه برادران و خواهران
7- نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه
*ماده 5 آیین نامه:
از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، صدور مجوز هر گونه مؤسسه با موضوع فعالیت یا عنوان قرآن و عترت صرفاً توسط این هیأت انجام می شود.
* ماده 7 آیین نامه:
از زمان تشکیل هیأت، کلیه مؤسسات قرآن و عترت کشور موظفند طی یک سال نسبت به تعویض مجوز خود با پروانه فعالیت جدید و تطبیق فعالیت ها با دستور العمل های ابلاغی هیأت اقدام کنند. پس از اتمام مهلت قانونی، از فعالیت مؤسسات و مراکز فاقد مجوز موضوع این آیین نامه جلوگیری خواهد شد.

همچنین در جلسه بیست و پنجم شورای توسعه فرهنگ قرآنی مورخ 93/12/2 محل استقرار دبیرخانه این هیأت، سازمان تبلیغات اسلامی تعیین گردیده است. هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در سی و پنجمین جلسه خود دستورالعمل اجرائی ضوابط و مقررات تأسیس، فعالیت و تغییرات مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت عليهم¬السلام و شیوه نامه های الحاقی را تصویب نموده و سامانه پیش رو بر اساس ضوابط فوق الذکر تهیه گردیده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر