اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَديثِ کِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِيَ..... ( آيه 23 - سوره زمر )

برگزاري دومين جلسه كارگروه تشكلهاي ديني و مردم نهاد در استان همدان
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
0 نظر
925 بازدید

به گزارش مثاني، عادل قلي پور كارشناس قرآن استان همدان در توضيح اين خبر گفت:

دومين جلسه كارگروه تشكل هاي ديني و مردم نهاد ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران روز سه­شنبه مورخ 97/09/06 در محل سالن جلسات اداره كل تبليغات اسلامي استان، پس از تلاوت آياتي از قرآن كريم آغاز شد.

قلي پور گفت: در اين جلسه رضا فرهادي مژده، رئيس اداره امور قرآني استان در خصوص برگزاري جشنواره بزرگ "در امتداد نور" و برنامه هاي قرآني در نظر گرفته شده به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران توضيحاتي را بيان نمود. كارشناس برنامه ريزي امور فرهنگي اداره کل تبلیغات اسلامی هم به بيان برنامه هاي فرهنگي در اين خصوص پرداختند.

وي افزود: در ادامه اعضاي محترم كارگروه پيشنهادات و نظرات خود را بيان كردند. در پايان جلسه حجت الاسلام و المسلمين علي دشتكي مدير كل تبليغات اسلامي استان سياست ها و انتظارات را از دستگاه هاي عضو ابراز نمودند.

مصوبات جلسه به شرح ذيل مي باشد:

 1. تهيه محتوي با رويكرد و مقایسه ایران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب، مستند به آمار و ارقام صحیح و نشر و ترويج آن توسط اعضاي شبكه تبليغ.
 2. طراحی برنامه ها بر اساس اهداف تعریف شده ی انقلاب اسلامي.
 3. تهيه، تدوين و پخش "مستند انقلاب اسلامي از منظر ساير ملل" قبل از بهمن ماه توسط صدا و سيماي مركز استان.
 4. همكاري و همیاری کلیه اعضاي محترم در برگزاري هرچه باشکوه تر "جشنواره بزرگ در امتداد نور".

تبصره: 1- نوع همکاری توسط دستگاه ها تعیین شود.

         2- فایل پیوستی مربوط به پوستر و بروشور تبلیغاتی از طریق اتوماسیون اداری جهت اطلاع همکاران و اطلاع رسانی به خانوده های ایشان مجددا ارسال شود.

        3- متن ذیل به صورت پیامک به کلیه مخاطبان و افراد تحت پوشش ارسال گردد:

جشنواره بزرگ " در امتداد نور" به مناسبت گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران در رشته هاي هنري و كتابخواني. جوايز: 10 بن خريد كالاي ايراني به ارزش 1 ميليون تومان و ساير جوايز ديگر.

مهلت ثبت نام تا 30/8/97 جهت ثبت نام به كانون هاي قرآن ادارات تبليغات اسلامي شهرستان ها و يا نشاني اينترنتي (www.masani.ir) مراجعه فرمائيد.

 1. برگزاري حداقل یک برنامه قرآنی انقلابی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توسط کلیه تشكلات قرآني مردمي استان با محتوای غنی و بدیع. (ابلاغ، نظارت و جمع آوری گزارش جامع و مصور توسط اتحادیه استانی)
 2. طراحي و برگزاري مسابقات قرآني و فرهنگی و نیز اعلام آن در جلسه آتي.
 3. برگزاري جشن هاي مردمي در همه مراكز جمعيتي به ويژه در مساجد و هيئات و پيشنهاد دعوت از مبلغين خارجي در ايام الله دهه فجر توسط اداره كل اوقاف و امور خيريه.
 4. اعزام حداقل 1000 نفر مبلغ و مبلغه توسط معاونت فرهنگی تبلیغی.
 5. تجليل و تکریم فعالان فرهنگي و قرآني.
 6. برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي قرآني با رويكرد توجه به مباني انقلاب اسلامی توسط اداره كل اوقاف و امور خيريه.
 7. برگزاري گفتمان هاي دانشجويي،‌ طلاب و دانش آموزي از نيمه دوم دي ماه تا پايان سال با همكاري حوزه علمیه، دانشگاه ها و آموزش و پرورش با اداره كل تبليغات اسلامي.

تبصره: گفتمانها می بایست در راستای تبیین اهداف و شعارهاي انقلاب اسلامی باشد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر